Co vše byste měli vědět o kompresních podkolenkách

Kompresní podkolenky a punčochy jsou těsnější něž klasické ponožky a podkolenky. Účelem kompresních podkolenek je podpořit lepší krevní oběh v nohách. Je to velmi praktická a běžná věc. Ale zároveň je to velmi málo využívaná možnost. Jinými slovy, z jejich používání by mohlo mít prospěch více lidí, kdyby o nich věděli více. Zdravotní kompresní punčochy může předepsat lékař, ale není neobvyklé vidět je také na sportovcích.

  • Mají sportovci prospěch z kompresních podkolenek? 

Není neobvyklé vidět sportovce v různých sportech nosit různé iterace kompresních podkolenek.

Kompresní punčochy byly původně navrženy k úlevě od unavených, oteklých nohou a k léčbě řady zdravotních problémů, jako jsou křečové žíly, otoky a flebitida. Punčochy zvyšují průtok krve tím, že povzbuzují oběhový systém k pohybu krve z dolních končetin zpět k srdci.

Sportovci rozpoznali přínos nošení kompresních podkolenek pro zlepšení průtoku krve během fyzické aktivity. Teoreticky se předpokládá, že rychlejší dodání kyslíku do svalových buněk vede k větší sportovní vytrvalosti. 

Pevná, obklopující podpora, která snižuje vibrace a tření svalů a vazů, zlepšuje mechanickou účinnost. Díky tomu můžete zaznamenat menší opotřebení svalů při opakovaném dopadu na zem, když používáte sportovní kompresní podkolenky při běhu.

  • Urychlují kompresní punčochy rekonvalescenci?

Mnoho sportovců uvádí rychlejší a snazší regeneraci po tréninku, když nosí kompresní podkolenky, které, jak se zdá, pomáhají svalům efektivněji regenerovat. 

  • Typy kompresních podkolenek

Z důvodu odlišné anatomie žen a mužů jsou na trhu kompresní podkolenky dámské a pánské.

Kompresní podkolenky se zipem mají snadnější navlékání.

Známí výrobci kompresních podkolenek Winnwell, Voxx, Klimatex používají k výrobě kvalitní materiály. Vyvarujte se se nákupů od neznámých výrobců z východu, mohou vám spíše uškodit.

 

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte