Softshellové bundy: Ochrání před větrem i chladem

Softshellová bunda je všestranná bunda, která se hodí pro mnoho outdoorových aktivit, ale co to vlastně softshellová bunda je?

Softshellová bunda je vyrobena z tkaného materiálu, na rozdíl od tužšího materiálu teplých nebo nepromokavých bund. Dalším rozdílem je, že softshellová bunda nemá podšívku, ale je vyrobena spojením dvou vrstev látky dohromady.

Jsou navrženy tak, aby vyplnily mezeru mezi fleecovou bundou, která nabízí menší voděodolnost a ochranu před větrem, a nepromokavou bundou, která je méně pružná.

  • Softshellová bunda je nepostadelná v nepříznivém počasí

Softshellová bunda – dámská, pánská, dětská - jsou ideální střední vrstvou, když je obzvláště chladno a větrno a potřebujete něco odolnějšího než fleece. Softshell lze také nosit přes základní vrstvu nebo tričko jako svrchní vrstvu díky jejich voděodolnosti a větruvzdornosti. Na co si dát při výběru softshellové bundy pozor?

  • Povětrnostní podmínky

Strečově tkané softshellové bundy jsou pouze voděodolné, nejsou plně voděodolné. Jsou ideální svrchní vrstvou pro aktivity za pěkného počasí, ale nehodí se, pokud má přijít prudký déšť, kde by byla vhodnější softshellová nebo hardshellová bunda s větší membránou.

Nicméně, strečově tkané softshelly jsou skvělou střední vrstvou do chladných podmínek a lze je nosit pod nepromokavou bundu pro větší teplo jako větruodolnou vrstvu.

Membránový softshell se zabudovanou nepromokavou vrstvou je vhodný do méně příznivých podmínek a lze jej nosit prakticky za každého počasí.

  • Typ aktivity

Typ softshellu, který si vyberete, bude záviset na aktivitě, pro kterou jej skutečně použijete. Pro aktivity, jako je horolezectví, turistika za příznivého počasí a cyklistika, kde potřebujete lehkou vnější vrstvu, je ideální softshellová bunda ze strečové tkaniny.

Některé softshellové bundy jsou podšité fleecem pro větší teplo. Jsou ideální, pokud nutně nehledáte bundu pro namáhavé aktivity, ale chcete něco lehkého na každodenní nošení, například dívčí a chlapecká softshellová bunda.

Pokud hledáte softshell pro aktivnější účely a nepotřebujete tolik tepla, pak by byl vhodnější softshell bez podšívky. Bez fleecové podšívky máte stále možnost spodní vrstvy. Pro jízdu na kole nebo běhání je ideální tenčí, prodyšný softshell.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte