Zimní bundy tvoří součást šatníku každého z nás

Chladné období roku s sebou přináší i nutnost výměny šatníku. Pomalu začneme ukládat letní kousky a připravovat kousky vhodné pro chladné počasí. Mezi takové patří i zimní bundy. Většinou si zimní bundu nepořizujeme pouze na jednu sezónu, kromě toho se jedná o kousek oblečení, který se řadí do cenově vyšší kategorie, je tedy vhodné jejímu výběru věnovat trochu pozornosti. Nabídka je opravdu široká, problémem není ani zimní bunda XXL, takže si určitě svůj kousek vybere každý.

girl ga44af073f 640

Na co se zaměřit při výběru zimní bundy?

Jiné designové nároky má, ve většině případů, zimní bunda dámská a jiné zimní bunda pánská. Některá hlediska však mají společná. Nejprve si musíme promyslet pro jaké účely budeme bundu nosit. Do města se hodí zimní bunda luxusní, péřová nebo zimní kabát. Takové nabízí třeba značka Hilfinger. Oblíbeným kouskem je zimní bunda bílá. Pokud si pořizujeme zimní bundu určenou pro sportovní aktivity, pak je dobré sáhnout do nabídky funkčních kousků. Mezi takové patří třeba kousky od HANNAH, NIKE nebo Adidas. Ať už si vybereme jakýkoli model, každý by měl být prodyšný, ale zároveň by měl odolávat větru, ideální je, pokud je nepromokavý.

cold gd2e54297a 640

Zimní bundy určené pro pobyt ve městě

Městská zima většinou nebývá tak mrazivá, jako třeba zima v horských oblastech. Díky tomu postačí, když si pořídíme zimní bundu v tenčí variantě. Také není potřeba, aby měla ty nejlepší funkční prvky. Po městě se pohybujeme v automobilu nebo v hromadné dopravě a přechody mezi zastávkami, parkovištěm, zaměstnáním, nákupním centrem nebo domovem nebývají tak velké. Pokud tedy zrovna nechceme, nemusíme venku trávit tolik času. Je-li zima teplejší, postačí nám zimní parka nebo slabší zimní kabát. Pokud je zima chladnější, využijeme zimní bundu nebo kabát péřové. Vzhledem k tomu, že neumíme předvídat, jaká zima se na nás zrovna chystá, ideální je, když si pořídíme varianty obě. Pro nákup lze využít zimní bundy výprodej. Parku nebo slabší kabát můžeme obléci i během přechodného chladnějšího období jara a podzimu.

fur g7efed26bd 640

Zimní bundy určené pro sportovní účely

Tyto kousky bychom mohli rozdělit na zimní bundy turistické (outdoorové) a zimní bundy určené pro lyžování nebo na snowboard.

Vzhledem k tomu, že tyto zimní bundy jsou určené primárně pro dlouhodobější pobyt venku a především pro pohyb, je potřeba jim věnovat větší pozornost. Během sportovních aktivit se občas zapotíme, je tedy vhodné, aby bunda odváděla teplo ven. Vrchní vrstva by se neměla tak snadno promočit. Ideální je tedy kousek slabší, ale obsahující několik funkčních vrstev. Dobré je, pokud bude odolávat i větru. Tuto vlastnost uvítáme především na sjezdovce nebo na běžkách, v terénu.

high g13bf80036 640

Různé styly

 

Kromě toho, že si můžeme vybírat zimní bundy pro různé účely, v nabídce nalezneme také různé styly. Patří mezi ně třeba parka, která je něco mezi bundou a kabátem. Pokud je zima teplejší, můžeme si obléknout zimní bundu slabší, v mrazivějším období uvítáme zimní bundu péřovou, která je vhodnější volbou spíše pro pohyb po městě. Elegantní styl nabízejí zimní kabáty a to jak klasické látkové s podšívkou, tak i péřové.

child g3d123345c 640

Zimní bundy pro naše nejmenší

Pokud máme doma děti, pak nás čeká nákup i zimní bundy pro ně. Vzhledem k tomu, že především malé děti rostou velice rychle, je zimní bunda dětská, ve většině případů určená na jednu, maximálně dvě sezóny. Pak může být klidně zimní bunda levná, neboť nás na další sezónu čeká nový nákup. Jestliže máme doma již děti odrostlejší, pak zimní bunda chlapecká nebo zimní bunda dívčí vydrží delší dobu, můžeme tedy sáhnout do nabídky modelů dražších. Jak vybrat vhodnou zimní bundu pro děti? Především by měla být univerzální, tedy vhodná jak pro nošení do školy či školky, tak i na venkovní zimní radovánky.

 

Vzhledem k tomu, že si děti budou bundu oblékat několikrát denně, hlavně u těch menších volíme takové kousky, které se oblékají a svlékají snadno a také se snadno zapínají a rozepínají. To zajistí dobře fungující zipy. Dětská zimní bunda by měla být pohodlná, v rukávech by měla být taková podšívka, která dobře klouže, aby se dětem bunda snadno oblékala i svlékala. Podšívka na těle může být klidně z fleecu nebo slabšího kožíšku. Tyto materiály jsou příjemné a navíc dokonale hřejí. Také není od věci, pokud je dětská bunda opatřená kapucí.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte